Autorzy Wydawcy Tematy Serie

REGULAMIN

I. Zasady ogólne


1. Sklep internetowy, znajdujący się na stronie internetowej pod adresem www.swiatykultury.pl (ŚK) umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem Internetu.

2. Zakup w sklepie internetowym ŚK oznacza akceptację niniejszego regulaminu.

3. Sklep internetowy ŚK nie prowadzi sprzedaży za granicę Polski.

4. Sklep internetowy ŚK prowadzi wyłącznie sprzedaż indywidualną; zamówienia na większe ilości tego samego artykułu traktowane będą jako sprzedaż indywidualna.

5. Sklep internetowy ŚK nie udziela dodatkowych rabatów z uwagi na większe ilości zamówionych artykułów; sprzedaż odbywa się z przybliżonym rabatem 25%, liczonym od cen detalicznych dla całości zamówienia.

6. Zamówienia, których wartość brutto przekroczy 500 zł (bez kosztów wysyłki!) wysyłane będą na koszt ŚK.

 

II. Procedura składania i realizacji zamówień

1. Zamówienie można składać za pomocą funkcji przeniesienia produktu na orbitę (zaorbituj) a następnie poprzez przycisk "do kasy".

2. By można było poprawnie przeprowadzić procedurę zamówienia, konieczne będzie założenie konta użytkownika, dzięki któremu można także obserwować status realizacji zamówienia.

3. Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie danych teleadresowych wraz z poprawnym, istniejącym adresem e-mail i numerem telefonu pod którym będzie można potwierdzić złożenie zamówienia.

4. Zamówienie można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Zamówienia będą realizowane w ciągu trzech dni roboczych – dotyczy to WYSYŁKI, a nie dostarczenia zamówionego towaru.

5. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających całkowicie lub czasowo realizację złożonego zamówienia, firma ŚK zastrzega sobie prawo do wstrzymania realizacji zamówienia - o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić Zamawiającego.

6. Zamówienia w których nieprawidłowo wypełniono dane teleadresowe (nieistniejący e-mail, lub brak telefonu) nie będą rozpatrywane.

7. Firma ŚK zastrzega sobie prawo do wstrzymania zamówień wzbudzających wątpliwości.

8. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym uwzględniają przybliżony, 25% rabat od cen detalicznych i zawierają VAT (ceny brutto).

9. Firma ŚK wystawia paragon lub fakturę VAT na zakupiony towar. Aby otrzymać fakturę VAT należy poprawnie wypełnić dane firmy wraz z NIP.

 

III. Zwroty

1. Zgodnie z istniejącym prawem, klient ma możliwość dokonania zwrotu zakupionego towaru, o ile nie został on zużyty, zniszczony, lub rozkompletowany, w ciągu 14 dni, o ile wcześniej, w ciągu 10 dni od dnia wydania towaru, kupujący poinformuje Sprzedawcę w formie pisemnej o odstąpieniu od umowy kupna-sprzedaży.

2. Zwrotu klient dokonuje na własny koszt; firma ŚK zwraca wartość towaru wraz z kosztami wysyłki DO klienta, po ustaleniu zasadności zwrotu.

3. Zwroty przesyłane "za pobraniem” nie będą przyjmowane.

4. Zwroty lub wymiana towaru wadliwego odbywa się na koszt firmy ŚK, po ustaleniu zasadności reklamacji.