Autorzy Wydawcy Tematy Serie

KOBIETY AFRYKI

KOBIETY AFRYKI

Obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały - cz. 1

Jadwiga WOJTCZAK-JAROSZ

Wydawca: PSYCHOSKOK
Typ: KSIĄŻKA
Rok wydania: 2014
Oprawa: Miękka
Format: 140 x 195
Stron: 192
ISBN: 978-83-7900-267-2
Cena detaliczna:   29,90 zł

Kosmiczna cena: 22, 50
poleć znajomemu
Koszty transportu
Prześlij tę publikację do:

Nigeria końca lat siedemdziesiątych – pogrążona w domowej wojnie (wojna Biafrańska), piękna zróżnicowana krajobrazowo i etnicznie, z drugiej strony pozwalająca na nadludzką pracę kobiet, ich okaleczanie, wykorzystywanie.
Sprawa afrykańskich kobiet przewija się przez wszystkie karty książki Kobiety Afryki - obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały, a wspomnienia autorki stały się hołdem złożonym „kobietom Afryki”. Kobietom, które zbyt często musiały patrzeć na choroby, kalectwo i śmierć swoich dzieci, które z powodu niedożywienia i braku podstawowych witamin, nie miały szans na przeżycie.
Choć akcja toczy się głównie wokół życia przybyłych na kontrakty do Nigerii naukowców – nie sposób przemilczeć również tego, co zobaczyli.
Choć to opowieść fabularna, opiera się na wydarzeniach prawdziwych, każda z postaci ma swój pierwowzór z realnego świata.
Przybywając do Nigerii, stykają się oni z zupełnie odmienną od europejskiej kulturą, religią oraz postawą światopoglądową.
Dla człowieka z zachodu niezrozumiałym i uciążliwym jest nagminny brak wody czy prądu, zaś dla wielu Nigeryjczyków wielkim skarbem jest posiadanie białej koszuli czy butów.
Co bogatsi, niczym na drogocenny skarb, polują na sprowadzane m.in. polonezy.
Kobiety Afryki - obyczaje, tradycje, obrzędy, rytuały to opowieść o egzotycznym miejscu na ziemi, tak bardzo odmiennym – pięknym, a zarazem brutalnym i bezwzględnym. 

 
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
  Oceń pozycję:

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji.

napisz recenzję tej pozycji
dodaj komentarz