Autorzy Wydawcy Tematy Serie

MATERIALIZACJE WŁASNE

KRUCHA I BESTIA

Natalia WIETEK

Jeśli komuś tytuł tej książki skojarzy się z bajką "Piękna i Bestia", skojarzenie to będzie prawidłowe.  Piękna, choć Krucha,...

Cena detaliczna: 72, 00

zaorbituj

KOLORY NADZIEI
polecana

KOLORY NADZIEI

Barbara SZAFRANIEC, Kamil SZAFRANIEC (ilustracje), Ryszard WOLBACH (kompozytor), Kamil SZAFRANIEC (kompozytor)

Wydawca: AGENCJA IDO
Typ: KSIĄŻKA Z MUZYKĄ
Oprawa: Twarda
Format: 205 x 205
ISBN: 978-83-7758-449-1
Cena detaliczna:   99,00 zł

Kosmiczna cena: 75, 00
zaorbituj
poleć znajomemu
Koszty transportu
Prześlij tę publikację do:

Widowisko KOLORY NADZIEI miało swoją premierę w Pałacu Kultury i Nauki w  październiku 2010 roku.
 

Na początku była ciemność. W rytm narastających, miarowych uderzeń bębnów z półmroku wyłoniły się upiorne postaci. Tańczyły nieskładnie, chaotycznie, by zbliżyć się i zaatakować samotną, skuloną ze strachu istotę. To ja – zagubiony, przygnieciony potężnym ciężarem rozpaczy i beznadziejności. 

Spektakl jest połączeniem teatru, tańca, animacji komputerowej i przede wszystkim – różnych rodzajów muzyki (rock, pop, muzyki symfonicznej i elementów folku), które poprzez sugestywny i dynamiczny przekaz, docierają do widza. Widowisko ma na celu nie tylko dostarczyć uczestnikom bodźców wizualno-artystycznych, lecz przede wszystkim zmusić ich do refleksji nad własnym życiem. To historia zagubionego człowieka, uwikłanego w problemy życia codziennego, który mimo trudności, wychodzi na prostą. To opowieść, która pokazuje, jak odnaleźć sens życia, jak ważne jest dążenie do celu i że nigdy nie wolno się poddawać.Książka KOLORY NADZIEI jest częścią większego projektu, pod takim samym tytułem.

Jest późna, gęsta od ciszy noc. Czuję się spokojny i bezpieczny. Świat wokół mnie w końcu jest zrozumiały i przyjazny. Za ścianą śpi żona, a dzieci beztrosko śnią o magicznych krainach. Jestem szczęśliwy. Myśli w mojej głowie tańczą lekko, kołysząc mnie do snu. A przecież jeszcze kilka miesięcy temu byłem na krawędzi życia. Wydawało mi się, że nie ma ratunku. Zawiedli przyjaciele, straciłem pracę, a zaciągnięty kredyt i rosnące długi wydawały się nie do spłacenia… Stoczyłem morderczą walkę, walkę z samym sobą i dzisiaj wreszcie mogę powiedzieć sobie prosto w oczy – wygrałem. Dzisiaj w moim życiu panują ład i harmonia. Teraz wiem, jak krucha i bezbronna może być ludzka psychika. Wiem też, jak walczyć ze stresem i depresją. Jeśli zechcesz, opowiem ci jak to zrobiłem...

Książka jest szczerą i przejmującą rozmową człowieka z sobą samym. To osobisty dialog z negatywnymi i pozytywnymi myślami, gdy w głowie toczy się bezwzględna walka o życie. Treść uzupełniają teksty utworów zawartych na płytach CD, motywujące cytaty i artystyczne fotografie, wykonane przez Alicję Reczek (White Alice), obrazujące zarówno ból, rozpacz, bezradność, lecz także miłość, radość i nadzieję.

Całość swoiście podsumowują i spajają wypowiedzi znanych osób na temat życia, szczęścia, miłości i radzenia sobie w trudnych chwilach. Kawałek siebie pozostawili tutaj między innymi: Jolanta Szymanek-Deresz (polityk), dr Irena Eris (przedsiębiorca), Artur Gadowski (zespół IRA), Hevia (hiszpański dudziarz), Tomasz Cichocki (żeglarz) i inni.

Integralną częścią książki są dwie płyty CD z muzyką, skomponowaną specjalnie pod tę publikację i widowisko „Kolory Nadziei”. Oba albumy są opowieścią o człowieku, jego obawach, lękach, ale również jego ogromnych możliwościach w skutecznej walce ze swoimi słabościami. Łączą w sobie wielką wiarę w człowieka, w jego nieograniczone możliwości doskonalenia siebie po to, by osiągnąć szczęście!
 

CD - WIELKI DZIEŃ

Płyta „Wielki Dzień”, to typowy concept album, w którym Ryszard Wolbach prezentuje zróżnicowane stylistycznie utwory, opisujące odmienne stany emocjonalne bohatera. Piosenki charakteryzuje duża melodyjność i prosty, sugestywny przekaz. Stanowią pełną refleksji opowieść o człowieku, przechodzącym prawdziwą metamorfozę, od stanu głębokiego załamania, poprzez stany „wyjścia”, aż do euforii. Ciepły, pełen wyrazu głos wokalisty nadaje tej opowieści specyficzny charakter, sprawiając, że przekaz ten jest zrozumiały i co najważniejsze – niezwykle wiarygodny. 

Płyta jest swoistym podsumowaniem wieloletniej działalności artystycznej Ryszarda Wolbacha, który zawarł na niej swoje fascynacje muzyką rockową, bluesową, ale również propozycje utrzymane w stylistyce folk czy nawet flamenco. Będzie to zupełne zaskoczenie dla wcześniejszych odbiorców muzyki zespołów Babsztyl czy Harlem.

CD - TAJEMNA MOC

Kamil Szafraniec to nowa postać na polskiej scenie muzycznej. Kompozytor, autor tekstów oraz pomysłodawca projektu, za pomocą swojej muzyki, przenosi słuchacza w niezwykły świat pełen „nieoczywistości”. Tu mocna, rockowa sekcja rytmiczna, uzupełniona elementami symfonicznymi, prowadzi przez świat legend i fantastycznych opowieści. Charakterystyczne riffy gitarowe, bogate sekcje smyczkowe, harfy, flety czy fortepian, podniosłe chóry oraz ucieczki w stronę orientalnych akcentów oddziałują na wyobraźnię słuchacza ze zdwojoną siłą. 

Dużą rolę odgrywają w utworach solowe partie wokalne, dotyczące najbardziej niepokojących stanów świadomości bohatera: strachu, załamania, egzystencjalnej niepewności i czystej ludzkiej słabości. Interpretacyjny kawałek siebie pozostawili tutaj Marcin Kołaczkowski, Michał Rudaś, Kalina Gumińska i Michał Jelonek w solowych partiach skrzypiec.


 
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
  Oceń pozycję:

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji.

napisz recenzję tej pozycji
dodaj komentarz