Autorzy Wydawcy Tematy Serie

MATERIALIZACJE WŁASNE

KRUCHA I BESTIA

Natalia WIETEK

Jeśli komuś tytuł tej książki skojarzy się z bajką "Piękna i Bestia", skojarzenie to będzie prawidłowe.  Piękna, choć Krucha,...

Cena detaliczna: 72, 00

zaorbituj

KRÓLOWA WISŁA
polecana

KRÓLOWA WISŁA

Tadeusz ŚWIĄTEK, Rafał CHWISZCZUK

Wydawca: FUNDACJA CULTUS
Typ: KSIĄŻKA
Rok wydania: 2012
Oprawa: Twarda
Format: 215 x 295
Stron: 158
ISBN: 978-83-62679-03-4
Cena detaliczna:   80,00 zł

Kosmiczna cena: 60, 00
zaorbituj
poleć znajomemu
Koszty transportu
Prześlij tę publikację do:

Rok 2017 jest ROKIEM RZEKI WISŁY


Królowa polskich rzek to naturalnie Wisła, rzeka będąca sercem Polski, do dzisiaj nieokiełznana, szeroko rozlewająca swe wody skrzące się w słońcu i ciemne, pełne wirów w głębinach kędy płynie nurt.
Piękna i groźna, wesoła i siejąca grozę oraz strach, ale również dająca chleb rzeszom wydobywającym z niej piasek piaskarzy i flisaków spławiającym nią potężne pnie drzewne i towary.
Karmiąca tych, co łowili w niej ryby poprzez wieki. A było to bogactwo. Maleńkie zwinne karaski, ościste węgorze i jesiotry oraz inne ryby pojawiające się w niej okresowo, czasem za sprawą przypadku.
Groźna, kiedy swe wody wylewała, wchodząc głęboko w tkankę miejską Solca, Czerniakowa, a nawet Sielc i długo podwarszawskiego jeszcze Wilanowa.

Królowa Wisła jest prezentacją rzeki na przestrzeni wszystkich wieków istnienia Warszawy. Pokazuje jak po obu stronach Wisły budowało się miasto i w jaki sposób ludzie korzystali z jej bogactw, możliwości i uroków. Ukazuje warszawską żeglugę, przeprawy i mosty, barwnie opisując odpoczynek i plażowanie. Przedstawia przedsiębiorstwa i ludzi z rzeką związanych, a także wpływ i znaczenie Wisły dla istnienia i rozwoju miasta.

 
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
  Oceń pozycję:

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji.

napisz recenzję tej pozycji
dodaj komentarz