Autorzy Wydawcy Tematy Serie

MATERIALIZACJE WŁASNE

KRUCHA I BESTIA

Natalia WIETEK

Jeśli komuś tytuł tej książki skojarzy się z bajką "Piękna i Bestia", skojarzenie to będzie prawidłowe.  Piękna, choć Krucha,...

Cena detaliczna: 72, 00

zaorbituj

RELIKTOWA PUSZCZA KARPACKA

RELIKTOWA PUSZCZA KARPACKA

Stanisław KUCHARZYK (tekst), Radosław MICHALSKI (tekst), Grzegorz LEŚNIEWSKI (zdjęcia)

Wydawca: EPOGRAF
Typ: KSIĄŻKA
Rok wydania: 2013
Oprawa: Twarda
Format: 225 x 250
Stron: 152
ISBN: 978-83-62910-36-6
Cena detaliczna:   44,90 zł

Kosmiczna cena: 33, 80
zaorbituj
poleć znajomemu
Koszty transportu
Prześlij tę publikację do:

Album prezentuje piękno jednego z najcenniejszych przyrodniczo lasów w Europie – Puszczy Karpackiej pokrywającej Bieszczady, Beskid Niski i Pogórze Przemyskie.

Zobaczymy w nim ocalałe fragmenty puszczy karpackiej o cechach lasu pierwotnego, z unikalnym zestawem gatunków związanych z obecnością starych drzew i wielkowymiarowego martwego drewna. Dom dla dużych drapieżników – rysia, wilka i niedźwiedzia.

Z publikacji dowiemy się wielu ciekawostek przyrodniczych np., że najwięcej fragmentów reliktowej puszczy karpackiej zachowało się w okolicach projektowanego Turnickiego Parku Narodowego na pograniczu Pogórza Przemyskiego i Gór Sanocko-Turczańskich.

Autorem tekstu jest wybitny znawca bieszczadzkiej przyrody dr Stanisław Kucharzyk. Jest to z całą pewnością jedna z najpiękniejszych publikacji pokazujących karpackie lasy, życie dzikich zwierząt i unikalne widoki z połonin.

 
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
  Oceń pozycję:

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji.

napisz recenzję tej pozycji
dodaj komentarz