Autorzy Wydawcy Tematy Serie

HISTORIA RÓŻO-KRZYŻA

HISTORIA RÓŻO-KRZYŻA

Jerzy PROKOPIUK

Wydawca: A.M.O.R.C.
Typ: KSIĄŻKA
Rok wydania: 2013
Oprawa: Twarda
Format: 145 x 210
Stron: 384
ISBN: 978-83-902077-7-3
Cena detaliczna:   69,00 zł

Kosmiczna cena: 51, 80
poleć znajomemu
Koszty transportu
Prześlij tę publikację do:

Starożytny i Mistyczny Zakon Różo-Krzyża

A.M.O.R.C. (Antiquus Mysticusque Ordo Rosae Crucis)

Zakon A.M.O.R.C. znany był niegdyś pod łacińską nazwą "Antiquus Arcanus Ordo Rosae Rubae et Aurae Crucis". Jest On światową, tradycyjną organizacją inicjatyczną, która źródła swych nauk czerpie z przekazu wiedzy starożytnych, szczególnie z okresu XVIII dynastii ( starożytny Egipt ), wzbogacanej kolejno pracami uczonych i mistyków następnych epok. Tematy poruszane w naukach A.M.O.R.C. dotyczą zarówno nauk przyrodniczych i fizycznych (w tym świadomość i podświadomość ), jak i praw rządzących światem metafizycznym ( ezoteryka i mistyka ). Zawierają również liczne eksperymenty, których celem jest rozwijanie zdolności psychicznych człowieka.

Ogólnie więc - A.M.O.R.C. jest szkołą filozoficzną, której studia obejmują zarówno materialny jak i niematerialny aspekt ludzkiego bytu.

Obecnie Różokrzyż rozprzestrzenił się na cały świat. Posiada międzynarodowe centrum, a jego liczne ośrodki podległe prawu krajów gdzie mają swoją siedzibę obejmują, niezależnie od granic państwowych, tereny, na których używa się tego samego języka. W ten sposób istnieje strefa języka francuskiego, angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, itd. Każdy ośrodek jest określany jako „Wielka Loża”, i podlega władzy Wielkiego Mistrza, wybieranego jednogłośnie przez członków Najwyższej Rady A.M.O.R.C.


Zakon w Polsce

Różokrzyż - historia i struktura w Polsce

Zakon różokrzyżowców A.M.O.R.C. został powołany w Polsce przez Najwyższą Radę A.M.O.R.C. Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w grudniu 1936 roku.
Następnie, działalność została wznowiona po drugiej wojnie światowej i prowadzona była aż do 1956 roku, to jest do momentu aresztowania jego kierownictwa pod zarzutem współpracy z wrogim mocarstwem i przejęcia archiwów przez ówczesne służby specjalne.
Obecnie, stowarzyszenie różokrzyżowców A.M.O.R.C. działa oficjalnie w Polsce od lutego 1992 roku.

A.M.O.R.C. - Polska jest stowarzyszeniem o charakterze filozoficznym, gdzie istotą postępowania jest analizowanie rozumowania największych filozofów. Jego działalność jest ukierunkowana na: metody wdrażania dyscypliny duchowej przez regularne ćwiczenia i medytacje dotyczące praw istniejących w otaczającym nas świecie; światopogląd otwarty na pracę nad sobą dla swojego dobra i innych; spotkanie ludzi podobnie myślących, pasjonujących się tajemnicami istnienia.

W Polsce nie istnieje jeszcze ośrodek zwany "Wielką Lożą". Jurysdykcją Języka Polskiego zawiaduje Administrator. Działalność A.M.O.R.C. jest jawna; natomiast administracja nie może ujawnić nazwisk swych członków bez ich zgody.


Obecna struktura 

A.M.O.R.C. - Polska może zaliczyć na swoje konto: rozpoczęcie dwunastego stopnia przez kilkunastu polskich członków; wykształcenie grupy Członków o wysokim stopniu zaawansowania w studiach i umiejętności ich zastosowania; pełne wyposażenie miejsca spotkań; działalność Struktur Terenowych; obecność w mediach: PAP Tarnów, cykl w Wiedzy Tajemnej (z wyjątkiem kłamliwej informacji dotyczącej A.M.O.R.C., zamieszczonej przez ten tytuł bez konsultacji z nami), Nieznany Świat oraz strona www; przygotowywany program wydawniczy.

W Polsce czynnie działa kilka struktur terenowych, w tym trzy Pronaos ulokowane w Krakowie, Poznaniu i Warszawie.

Działalność A.M.O.R.C. jest finansowana ze składek swych członków. Zakon posiada ośrodki kulturalne i naukowe, posiadłości ziemskie, gdzie członkowie mogą spędzić w samotności kilka dni na rozważaniach, bądź celem odprężenia. Dla przykładu: w Paryżu znajduje się Salon, gdzie odbywają się wystawy malarstwa i rzeźby, a w San Jose (Kalifornia) Zakon posiada duże posiadłości zwane ogólnie Rosicrucian Park (np. Muzeum Egipskie).

 

 
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
  Oceń pozycję:

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji.

napisz recenzję tej pozycji
dodaj komentarz