Autorzy Wydawcy Tematy Serie

MATERIALIZACJE WŁASNE

KRUCHA I BESTIA

Natalia WIETEK

Jeśli komuś tytuł tej książki skojarzy się z bajką "Piękna i Bestia", skojarzenie to będzie prawidłowe.  Piękna, choć Krucha,...

Cena detaliczna: 72, 00

zaorbituj

WISŁA
polecana

WISŁA

Królowa rzek

Artur TABOR

Wydawca: GONDWANA
Typ: KSIĄŻKA
Rok wydania: 2009
Oprawa: Twarda z obwolutą
Format: 255 x 250
Stron: 208
ISBN: 978-83-920366-6-1
Cena detaliczna:   98,00 zł

Kosmiczna cena: 73, 50
zaorbituj
poleć znajomemu
Koszty transportu
Prześlij tę publikację do:

Rok 2017 jest ROKIEM RZEKI WISŁYWisła to jedna z najwspanialszych rzek naszego kontynentu zasługująca wręcz na miano „Królowej europejskich rzek”. Jednak jej unikalne walory pozostają nieznane i niedoceniane nie tylko w Europie, ale także, a może nawet przede wszystkim – w Polsce.

Wisła jaką znamy to „Królowa polskich rzek” ze szkolnych podręczników -  najważniejsza i najdłuższa rzeka naszego kraju. Jednocześnie Wisła zwykle kojarzy nam się z zanieczyszczoną wodą. Taką właśnie Wisłę zna większość z nas – niosącą mętną wodę rzekę widywaną raczej przypadkiem. Widzimy ją przez moment z wybetonowanych bulwarów w Krakowie podczas wycieczki na Wawel. Poświęcamy jej chwilę uwagi przekraczając samochodem lub pociągiem mosty na Wiśle w Warszawie czy w Tczewie. Jadąc na weekend do Kazimierza nad Wisłą, jedziemy do miasta, a nie nad rzekę. Wisła pozostała najdłuższą rzeką Polski, ale przestała być dla nas ważna. Odwróciliśmy się do Wisły plecami.

Czas to zmienić.

 
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
  Oceń pozycję:

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji.

napisz recenzję tej pozycji
dodaj komentarz