Autorzy Wydawcy Tematy Serie

KOLOREK

KOLOREK

W świecie obrazów

Katarzyna JÓŹWIK (tekst), Agata ŁASZCZ (ilustracje)

Wydawca: RED MEDIA
Typ: KSIĄŻKA
Rok wydania: 2013
Oprawa: Twarda
Format: 200 x 195
Stron: 16
ISBN: 978-83-935483-1-6
Cena detaliczna:   24,99 zł

Kosmiczna cena: 18, 80
poleć znajomemu
Koszty transportu
Prześlij tę publikację do:

Wyjątkowa pozycja dla najmłodszych, łącząca literaturę i sztukę.

„Kolorek w świecie obrazów” to zbiór zabawnych wierszyków dotyczących kolorów. Ilustrują je reprodukcje obrazów znanych malarzy – Claude’a Moneta, Vincenta van Gogha, Edgara Degasa, Paula Cezanne’a, Gustava Klimta i Pierre-Auguste’a Renoira. Dzięki lekkim tekstom i pogodnym ilustracjom towarzyszące im obrazy bezwiednie zapisują się w pamięci dzieci, kształtując ich wrażliwość artystyczną i ułatwiając późniejszą naukę. Książkę wyróżnia to, że jej walory edukacyjne są tylko wartością dodaną, a nie celem samym w sobie. Nie ma w niej suchych informacji, ale obrazki i wiersze. Jej głównym przeznaczeniem nie jest nauka, ale rozrywka i zabawa, która pozwala poszerzać horyzonty i chłonąć świat zarówno świadomą, jak i podświadomą częścią umysłu.

Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 1-4 lata. Spodoba się najmłodszym, którzy właśnie uczą się kolorów. Starszaki przy okazji słuchania zabawnych wierszyków i oglądania ilustracji oswoją się z obrazami mistrzów malarstwa europejskiego.

„Kolorek w świecie obrazów” to pozycja starannie opracowana graficznie i językowo, wydana na powlekanym kartonie z zaokrąglonymi rogami. W przyszłym roku powstanie kolejny tom z serii Mimochodem, dotyczący tym razem innej dziedziny sztuki.

 
Jeszcze nie oceniano tej pozycji.
Twoja ocena:
  Oceń pozycję:

Jeszcze nie napisano żadnej recenzji.

napisz recenzję tej pozycji
dodaj komentarz